Logo

ANKARA’DA TARZ AYDINLATMA İLE İTALYAN ESİNTİSİ

Proje merkezi Ankara olan Tarz Aydınlatma, sadece İtalya’nın değil, dünyanında dev aydınlatma firmalarından biri olan Artemide’nin sıradışı ürünlerini tasarımcıların beğenisine sunuyor.

tarz_aydinlatma_artemide_mercury_soffitto_ceiling_resim1tarz_aydinlatma_artemide_mercury_suspension_resim6

Artemide’nin modern hayatın sıradışı çizgileri ile mekanlara değer katan tasarımlarının başında hiç kuşkusuz Mercury geliyor.

tarz_aydinlatma_artemide_mercury_ross_lovegrove_resim1

Ünlü İngiliz tasarımcı Ross Lovegrove’un Artemide için dizayn ettiği en şık tasarımlardan olan Mercury, 2004 yılında Essen’de RedDot ödülünü ve 2004 yılında Frankfurt Light+Building Fuarı’nda Design Plus ödülünü almıştır.

tarz_aydinlatma_artemide_mercury_mini_suspension_resim1tarz_aydinlatma_artemide_mercury_suspension_resim1

İç mekanlarda sarkıt ve armatür olarak kullanılabilen Mercury ailesi, farklı boyutları ve farklı kullanım şekilleri ile dikkat çekiyor.

tarz_aydinlatma_artemide_mercury_suspension_resim3tarz_aydinlatma_artemide_mercury_suspension_resim4

Modern bir alüminyum disk altına monte edilmiş yüzen çakıl taşlarını andıran sarkıtlar, parlak yüzeyleri ile ışığı yansıtarak aydınlatma düzeyini iki katına çıkarıyor. Genelinde döküm alüminyum ve parlak krom kullanılan ürünün aydınlatma ünitesi de döküm alüminyumdur. Termoplastik malzemeler ve metalik kaplama enjeksiyonu ile kalıplanmış yansıtıcı birimler ile gözü rahatsız etmeyen, ışık dağılımını homojen ve yumuşak hale getiren dolaylı ışık emisyonu bulunmaktadır.

tarz_aydinlatma_artemide_mercury_soffitto_ceiling_resim3tarz_aydinlatma_artemide_mercury_soffitto_ceiling_resim4tarz_aydinlatma_artemide_mercury_suspension_resim5

Ofislerde, restoranlarda, evlerde, mağazalarda, otellerde ve farklı çözümlerin düşünüldüğü tüm mekanlarda Mercury iddialı bir ürün olarak ortaya çıkıyor.

tarz_aydinlatma_artemide_mercury_soffitto_ceiling_resim2 tarz_aydinlatma_artemide_mercury_suspension_resim2

Ankara’da yenilikçi, modern ve tasarım ürünlerini sizlerle buluşturan Tarz Aydınlatma, İtalyan aydınlatma devi Artemide’nin dekoratif ürünleri dışında mimari ürünlerini de sizlerle buluşturuyor.